Vážení rodiče, děti a všichni co máte rádi volejbal, připravili jsme pro Vás nové webové stránky, na kterých naleznete všechny potřebné informace o naší volejbalové akademii v Liberci. Těšíme se na Vás - přijďte mezi nás !

E-mail: smolkajosef@seznam.cz
Mobil: 603 721 614

Najdete nás na mapě >>

WP_20151129_016

O minulém víkendu 9.-10.1. proběhlo další kolo Českého poháru, nejkvalitnější republikové soutěže v kategorii starších žaček. Naše skupina se odehrála na palubovce naší mateřské haly Dukly Liberec. Matematické počty byly pro tentokrát neúprosné. Dva týmy z šesti padají do nižší skupiny. Už před turnajem bylo našemu mladému týmu jasné, že se bude počítat prakticky každý uhraný bod. Až do sobotního rána visel otazník nad účastí naší nejzkušenější hráčky Danči Bartůňkové , která od středy zápolila s virózou. Další rána přišla od naší nejlepší blokařky Kačky Hálové, která nahlásila neúčast v neděli z důvodu rodinného výletu! Vyhlídky v sobotu ráno byly opravdu chmurné.

Prvním naším soupeřem byl tým VK Benešovská 1. volejbalová. Naše děvčata nastoupila koncentrovaně. Utkání zahájila Eliška Výtisková sérií výborných podání, což soupeře zaskočilo a až do konce hry jsme Benešovské nadaly šanci. Turnaj jsme zahájily vítězstvím 2:0 ( 25:16,25:16)  nad výrazně vyhranějším týmem.Teprve na konci turnaje jsme si uvědomily, jak důležité toto utkání pro celkové počty bylo!

Ve druhém utkání na nás čekal favorit skupiny, SKP Sever Ústí nad Labem. V tomto utkání jsme neměly co ztratit. A tak trenérka vyzkoušela variantu na smeči s Eliškou Výtiskovou a Míšou Smolkovou. Na post univerzála se přesunula Danča Bartůňková, která nebyla po nemoci ve „své kůži“. Variantu s našimi volejbalovými liščaty ( Eli má 11 let a Míša 12 let) jsme měly odzkoušenou z vánočního turnaje KCM v Brně. První set nás Ústí příliš nepustilo ke hře. Trenérka vystřídala Zuzku Kutílkovou na bloku za Štěpku Novákovou. Ukázalo se to jako správný krok. Zuzka se tzv. přehecovala, což vedlo k sérii nevynucených chyb. Druhý set se nesl v duchu dobrých výkonů na obou stranách sítě. Naše děvčata v druhé části setu dokonce Ústí přehrávala. Za stavu 24:20 pro nás jsme se již připravovaly na tai-break. Soupeř náš první setbol odvrátil a na servis se dostala nejlepší podávající hráčka soupeře. Ta dostala za úkol podávat na hranici rizika a set nakonec skončil 26:24 pro soupeře. Takovéto koncovky jsou pro naše holky obrovská škola volejbalu, se kterou se v krajských soutěžích nesetkáváme.

Sobotní herní den jsme zakončily utkáním proti VK Karlovy Vary. Soupeř, se kterým jsme se v Českém poháru potkaly již po třetí. Karlovy Vary jsou bojovný tým s trenéry hecíři. Dokážou uhrát výborný zápas se spoustou obětavých zákroků a naopak mohou naprosto selhat ve všech herních činnostech. Konfrontace s nimi je pro nás důležitá i proto, že k základu hráček hrajících posledním rokem tuto kategorii hrají i dvě mladší žačky ( Terka Horká – 13 let a Markéta Mazůrková -12 let ), které budou tvořit základ týmu Karlových Varů pro MČR mladších žaček. Do utkání jsme nastoupily v původní variantě s Eli na účku a se Štěpkou na bloku. První set byl nesmírně dramatický s nejtěsnějším možným výsledkem 25:27. Naše holky nesložily zbraně a po výborné sérii Míši Smolkové na servisu vyhrály naše děvčata 2.set jednoznačně 25:18. Pak přišel zkrat v tai-breaku a Kralovy Vary se radovaly z 1. historického vítězství nad námi.

V neděli nás na úvod čekal Tábor. Soupeř, který má výbornou obranu v poli a se kterým se nám příliš nedaří hrát. Navíc nám chyběla v sobotu výborně hrající Kačka Hálová, která držela vysoký standard v obraně na síti. Holky nepřítomnost Kačky vnímaly a první set naprosto nezvládly. Do druhého setu nastoupila na post blokařky za Zuzku Kutílkovou mladá Terka Resselová. Holky se po výprasku z prvního setu oklepaly a opřely se o výborné útoky stále se zlepšující Danči Bartůňkové, které v poli a na servisu zdatně sekundovaly ostatní hráčky. Nicméně i druhý set prohráváme 21:25. Po prohře 0:2 byly počty následující. Hned čtyři družstva ( my, Orion, Benešovská a Karlovy Vary) mohou spadnout o ligu níže. Spekulovat nelze, musíme vyhrát!

Do posledního utkání s Orionem  nastupujeme s Terkou a Štěpkou na bloku. Holky hrají jako jeden tým. Povzbuzují se, hrají obětavě v poli, lavička splynula s holkama na hřišti. Fandí především Áďa Šálková, která na tomto turnaji příležitost nedostala a přesto je s týmem! Po výborném útoku Danči Bartůňkové a  excelentním servisu Míši Smolkové, Terky Müllerové a střídající Adély Strýčkové přehráváme Orion 25:19. Posledně jmenovaná Áďa výborně plnila pokyny hlavní trenérky a prokázala své kvality na podání. Druhý set se Orion soustředí v obraně na síti na Danču a dostává ji pod tlak. Holky bojují, ale soupeř vítězí 25:18. Po očku sledujeme situaci na vedlejším hřišti. Výborně hrající Benešovská kolabuje a Karlovy Vary se zvedají z popela. Vyrovnávají na 1:1. Musíme tedy vyhrát! Tai-break je nesmírně dramatický. Zvedá se nám útok, především zásluhou Danči ( plných 75% a žádná nevynucená chyba). Emoce stoupají. Poprvé v životě křičí trenérka vulgarismus. Musím se hráčce na středečním tréninku omluvit. Máme neuvěřitelné pole, Míša s Elis kouzlí. Terka Müllerová se Štěpkou Novákovou „drží“ blok. Závěr utkání si vybavují matně. Jen vím, že naše Elis ( ne nadarmo je dcerou nejlepšího obránce hokejové extraligy) letí do prostoru pro naprosto ztracený míč a odbitím  hodným Grebenikova přehrává na druhou stranu sítě. Pak už jen radost a radost a obrovská radost. Holky Děkujeme!!!